تمام جنگل‌ها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می‌شوند
تمام جنگل‌ها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می‌شوند

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تمام جنگل‌ها و سواحل استان هرمزگان تا پایان سال سنددار می‌شوند.تقریرنیوز؛ دکتر مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: بالغ بر ۸۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان احداث شده که حدود ۶۰۴۰ مورد از این سازه‌ها در منطقه بشاگرد می‌باشند.وی افزود: امروز نقش […]

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تمام جنگل‌ها و سواحل استان هرمزگان تا پایان سال سنددار می‌شوند.
تقریرنیوز؛ دکتر مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: بالغ بر ۸۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان احداث شده که حدود ۶۰۴۰ مورد از این سازه‌ها در منطقه بشاگرد می‌باشند.
وی افزود: امروز نقش سازه‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی بر کسی پوشیده نیست.
منصور گفت: ۵/۵ میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل‌خیز است و ۶ میلیون هکتار از اراضی مستعد فرسایش آبی هستند که با تمام تلاش‌ها و اقدامات انجام شده فقط در وسعت ۸۶۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است، بنابراین علیرغم کاهش بودجه امسال تلاش کردیم استان هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل در اولویت قرار دهیم.
رئیس سازمان جنگل‌ها افزود: هرمزگان دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت و ۹ میلیون اصله حرا می‌باشد که در نوع خود بی نظیر است.
تأکید استاندار بر توجه ویژه به آبخیزداری
فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به ثمرات پروژه‌های آبخیزداری خاطرنشان کرد: هم و غم‌مان را باید بر مهار آ‌ب‌ها و آبخیزداری بگذاریم، در حوزه آبخیزداری کارهای بزرگی انجام شده که رضایت مردم را در تمام مناطق به دنبال داشته است.
وی افزود: آبخیزداری زودبازده و تاثیر سریعی در منابع طبیعی دارد و منافع آن برای مردم و دولت غیرقابل انکار است و انتظار است کمیسیون کشاورزی توجه ویژه‌ای به آبخیزداری در استان داشته باشد.

  • منبع خبر : www.maj.ir