تغيير کفايت سرمايه براي تاسيس ايرلاين از ۱۰۰ميليون دلار به ۸۰۰ ميليارد تومان
تغيير کفايت سرمايه براي تاسيس ايرلاين از ۱۰۰ميليون دلار به ۸۰۰ ميليارد تومان

سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري از تغيير کفايت سرمايه مورد نياز براي تاسيس شرکت هواپيمايي از 100 ميليون دلار به 800 ميليارد تومان خبر داد.تقریرنیوز؛ محمدحسن ذیبخش از تسهیل فرایند و مقررات تاسیس و اخذ مجوز شرکت‌ هواپیمایی خبر داد. وی با بیان اینکه در جلسه شورای عالی هواپیمایی این موضوعات بررسی شد و تصمیم بر […]

سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري از تغيير کفايت سرمايه مورد نياز براي تاسيس شرکت هواپيمايي از 100 ميليون دلار به 800 ميليارد تومان خبر داد.
تقریرنیوز؛ محمدحسن ذیبخش از تسهیل فرایند و مقررات تاسیس و اخذ مجوز شرکت‌ هواپیمایی خبر داد.

وی با بیان اینکه در جلسه شورای عالی هواپیمایی این موضوعات بررسی شد و تصمیم بر تسهیل مقررات از جمله حذف هزینه دلاری برای کفایت سرمایه گرفته شد، گفت: پیش از این کفایت سرمایه شرکت هواپیمایی ۱۰۰میلیون دلار تعیین شده بود اما به دلیل شرایط کشور در حوزه ارز و افزایش قیمت‌ها در این بازار، تصمیم گرفتیم دلاری بودن کفایت سرمایه را حذف کنیم و در حال حاضر با مصوبه جدید کفایت سرمایه مورد نیاز برای تاسیس ایرلاین ریالی است.

ذیبخش درباره حداقل کفایت سرمایه تاسیس ایرلاین براساس مصوبه جدید ادامه داد: در حال حاضر حداقل سرمایه در نظر گرفته شده ۸۰۰ میلیارد تومان است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از وجود درخواست‌هایی برای تاسیس ایرلاین جدید اظهار داشت: هر چند شرایط اقتصادی کشور و شرایط شرکت‌های هواپیمایی در دوران کرونا بر سرمایه گذاری در این صنعت اثرگذار بوده اما همواره درخواست برای تاسیس شرکت هواپیمایی جدید وجود داشته و دارد.

  • منبع خبر : www.cao.ir