ایران و جمهوری آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری ریلی امضا کردند
ایران و جمهوری آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری ریلی امضا کردند

ارتقای سطح مراودات تجاری و سرمایه‌گذاری با کشورهای همسایه به عنوان اولویت برنامه‌های بین‌المللی ایران به شمار می‌آید هرچند متأسفانه تا به امروز کارنامه قبولی در این حوزه دریافت نکردیم. تقریرنیوز؛ وجود قوانین دست وپاگیر و آماده نبودن محیط کسب‌وکار کشور برای برقراری روابط گسترده‌تر بین ایران و همسایگان در کنار سیستم حمل‌ونقل نامناسب از […]

ارتقای سطح مراودات تجاری و سرمایه‌گذاری با کشورهای همسایه به عنوان اولویت برنامه‌های بین‌المللی ایران به شمار می‌آید هرچند متأسفانه تا به امروز کارنامه قبولی در این حوزه دریافت نکردیم.

تقریرنیوز؛ وجود قوانین دست وپاگیر و آماده نبودن محیط کسب‌وکار کشور برای برقراری روابط گسترده‌تر بین ایران و همسایگان در کنار سیستم حمل‌ونقل نامناسب از جمله موانعی هستند که تا امروز مانع موفقیت بخش خصوصی در افزایش بازارهای تجاری بین کشورهای منطقه و حضور پایدار در این بازارها شده‌اند.

دوشنبه ۲۹ دی مجدد شاهد امضای تفاهم‌نامه جدیدی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان باهدف گسترش همکاری‌های ریلی بودیم که به امضای جاوید قربان اف، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان و دکتر سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه، دو طرف توافق کردند همکاری‌های ریلی خود را تا سقف ترانزیت دو میلیون تن بار در سال گسترش دهند. همچنین روند توسعه همکاری‌های ریلی را تسریع ببخشند.

سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) حجم جابه‌جایی و ترانزیت بار و کالا بین دو کشور با وجود شیوع بیماری کرونا تا سقف ۴۸۰ هزار تن افزایش پیدا کرد.

  • منبع خبر : www.rai.ir