مهم ترین مسئولیت مدیران مدارس در شرایط حاضر، ارتقای کیفیت و چگونگی آموزش دانش آموزان است
مهم ترین مسئولیت مدیران مدارس در شرایط حاضر، ارتقای کیفیت و چگونگی آموزش دانش آموزان است
وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با مدیران استان گیلان گفت: مهم ترین مسئولیت مدیران مدارس در شرایط حاضر، ارتقای کیفیت و چگونگی آموزش دانش آموزان است.

تقریرنیوز؛ محسن حاجی میرزایی در برنامه ارتباط هفته با مدیران مدارس استان گیلان که در شبکه شاد برگزار شد، با قدردانی از کوشش های مدیران در دوران شیوع کرونا اظهار داشت: حاصل برنامه ریزی های مسئولان توسط مدیران و معلمان به ثمر می نشیند و مدیران حلقه واسط بین خانواده ها و معلمان هستند.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تغییر شیوه های آموزش اظهار داشت: در گذشته که همه شیوه های سازماندهی معلمان و آموزش دانش آموزان به صورت حضوری بوده در حال حاضر جای خود را به نظارت از راه دور در شکل غیر حضوری داده که البته دشوار تر است.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر نقش بی بدیل مدیران در آموزش های نوین خاطرنشان کرد: مهم ترین مسئولیت مدیران مدارس در شرایط حاضر ارتقای کیفیت و چگونگی آموزش دانش آموزان است و این فرصتی است که ما بتوانیم در شرایط جدید واکنش مناسب در برابر وقایع نوپدید از خود نشان دهیم.

حاجی میرزایی افزود: حفظ سرمایه اجتماعی و ارتباط دو سویه با خانواده ها باعث ارتقای نظام تعلیم و تربیت اجتماعی شده و مدیران در شرایط ویژه کرونایی پرچم آموزش را با وجود سختی های فراوان همچنان برافراشته نگه داشته اند.

وی وجود سختی ها را معیاری برای سنجش عیار انسان ها دانست و گفت: همه ما در معرض داوری همیشگی جامعه و خانواده ها هستیم و باید کاری کنیم خانواده ها با ایمان به مأموریت های آموزش و پرورش نسبت به آینده فرزندانشان امیدوار شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شیوه های متنوع آموزش و پرورش در مواجهه با آموزش دانش آموزان در شرایط کرونایی اظهار داشت: بستر شاد، مدرسه تلویزیونی، بسته های آموزشی و کلاس های حضوری، ابزارهایی برای اهداف نهایی آموزش و پرورش در پیوند خانه و مدرسه هستند.

حاجی میرزایی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی جامعه اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا با جلب اعتماد خانواده ها، شرایط آموزش برای دانش آموزان آسان شود و دغدغه های آنان بیش از پیش رفع شود.

وی شیوع کرونا را بزرگترین چالش نظام تعلیم و تربیت در جهان دانست و افزود: مدیران از مهم ترین سرمایه های جامعه هستند و باید با مدیریت صحیح دوران کرونایی و استفاده بهینه از موقعیت ها از این شرایط سخت عبور کنیم.

  • منبع خبر : www.medu.ir