قرارگاه الغدیر از آیت‌الله رئیسی اعلام حمایت کرد
قرارگاه الغدیر از آیت‌الله رئیسی اعلام حمایت کرد
آیت‌الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد، با تغییر دولت‌ها، مطالبه اصلی مردم استان یعنی توقف طرح‌های انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه‌ها و رعایت پیوست محیط‌زیستی در صنایع و بخش‌های عمرانی تغییر نمی‌کند.

تقریرنیوز؛ آیت الله حیدری شامگاه پنج‌شنبه (۶ خرداد ۱۴۰۰)، در اولین نشست هم‌اندیشی در قرارگاه الغدیر با حضور نخبگان و فعالان با تأکید بر اینکه مشکلات خوزستان از راه انتخابات و تغییر دولت فعلی قابل حل خواهد بود، گفت: ان شاء الله در دولت انقلابی مطالبه گری در حوزه محیط زیست ادامه خواهد یافت.
وی افزود: مطالباتی که در چند سال اخیر دربارهٔ انتقال آب مطرح کرده‌ام را با صراحت ادامه می‌دهیم و اعلام می‌کنیم که بر سر غائله انتقال آب سازش نمی‌کنیم و تا تحقق حقوق مردم از پا نمی‌نشینیم.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش مطالبه گری و استمرار در آن اظهار کرد: خوشبختانه دربارهٔ انتقال آب که مسئله ای است که از قبل از انقلاب اسلامی آغاز و از سوی همه دولت‌های بعد از انقلاب با شدت و ضعف ادامه داشته، حرف واحدی از استان به مراکز تصمیم‌گیری مخابره شده و تاکنون در توقف این طرح‌ها ثمربخش بوده‌است.
آیت الله حیدری با اشاره به عملکرد دولت فعلی در مسئله آب نسبت به خوزستان گفت: در اثر خیانت وزارت نیرو، تخصیص و تأمین آب برای عملیاتی شدن فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری هدیه مقام معظم رهبری به خوزستان معطل مانده‌است.
به گفته وی، تنها دولت انقلابی است که می‌تواند این فاصله و خلأ به وجود آمده را جبران کند و یاس و ناامیدی موجود طبق فرمایش مقام معظم رهبری نتیجه عملکرد برخی از مدیران و مسئولان است.
ابراهیم نصیرنیا یکی از مسئولان قرارگاه الغدیر و مدیر این نشست، نیز از ادامه برگزاری تریبون‌های آزاداندیشی در قالب قرارگاه الغدیر در اهواز و سایر شهرستان‌ها خبر داد و خواستار حضور حداکثری مطالبه گران شد.
نصیرنیا افزود: این قرارگاه قبلاً به صورت مردمی و بدون نام در قالب فعالیت‌های کمک رسانی به زلزله زدگان، سیل زدگان و همچنین حضور در صحنه‌های انقلابی فعالیت می‌کرده و اکنون به صورت رسمی به مسئله انتخابات ورود کرده تا در ایجاد مشارکت حداکثری سهم داشته باشد.
نصیرنیا اضافه کرد: باتوجه به اینکه اکثر جریان‌های انقلابی گزینه اصلح خود را سیدابراهیم رئیسی اعلام کردند این قرارگاه نیز همسو با این جریان‌ها، آیت الله رئیسی را گزینه اصلح خود اعلام می‌کند و در این زمینه همه تلاش‌های خود را برای موفقیت وی و اقبال حداکثری از ایشان انجام می‌دهد.
پیش از سخنان آیت الله حیدری در مسجد ابوطالب (ع) اهواز، جمعی از نخبگان، مدیران فعالان فرهنگی و اجتماعی در این نشست مسائل و مشکلات خوزستان از جمله همه‌گیری کرونا، مسائل محیط زیستی، دغدغه‌های معیشتی، حاشیه نشینی، سهم نخبگان استان در قوه مجریه و.. را بررسی و تبادل نظر کردند.
مهرداد شریفی مشاور استاندار خوزستان در حوزه بهداشت و درمان در این نشست گفت: در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ان شاء الله مشکلی در برگزاری انتخابات نخواهیم داشت.
شریفی با هشدار نسبت به در راه بودن پیک پنجم کرونا و ضرورت عدم غفلت از آن گفت: مأموران برگزارکننده انتخابات حتماً تست‌های کرونا را انجام بدهند.
وی افزود: قرارگاه‌های مردمی باید تداوم داشته باشد و الحمدلله قرارگاه الغدیر با حضور همه اقوام و طیف‌های سیاسی تحت اشراف آیت الله حیدری اقدامات ارزنده ای از خود برجای گذاشته‌است.
حسین کاملی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز ضمن قدردانی از دعوت تفکرات سیاسی مختلف جهت حضور در این نشست، پیشنهاد داد که دبیرخانه افکارسنجی و تریبون آزاد در قرارگاه تشکیل شود و مباحث را جمع‌آوری و به مراکز تصمیم‌گیری ارائه کند.
در ادامه، محمود شمیلی معاون امور اجتماعی گروه ملی فولاد ایران نیز خواستار تجدیدنظر در جایگاه استان خوزستان و نخبگان آن در قوه مجریه و نهادهای اجرایی کشور شد.
شمیلی گفت: بیشترین تأثیر را در تولید ناخالص ملی پس از تهران داریم همچنین ۲۱ هزار شعبه بانکی در خوزستان مستقر هستند، در حالی که در بحث تخصیص منابع در جایگاه سی ام در کنار استان ایلام قرار داریم.
وی ادامه داد: ما ۱۸ نماینده در مجلس داریم در حالی که ایلام فقط ۳ نماینده دارد، اما ما سهمی در قوه مجریه نداریم. متأسفانه با وجود این همه منابع، اهواز بزرگترین شهر حاشیه نشین کشور است و این مناطق فاقد امکانات بهداشتی، آموزشی و رفاهی است.
شمیلی نسبت به گسترش و فربه شدن کانون‌های مولد ریزگرد هشدار داد و ابراز امیدواری کرد که دولت بعدی دولتی باشد که به مشکلات خوزستان را اولویت بدهد.
یحیی سبهانی کارشناس امور آموزشی نیز در این نشست از فعالیت کارگروه حماسه رهپویان اهواز برای خلق حماسه در انتخابات خبر داد.
عبدالزهرا مرعی کارشناس حقوق نیز با اشاره به این که مطالبه گری نباید محصور به بازه انتخابات باشد، گفت: بیش از یک سوم مردم اهواز در فقر و محرومیت و حاشیه نشینی زندگی می‌کند و انتظار ما از دولت آینده توجه به این موضوع است.
در پایان، سعیدی عضو هیئت علمی دانشگاه و علی نیسی کارشناس حوزه نفت نیز اظهارنظر کردند.

  • منبع خبر : https://gozareshejonob.ir/