پایداری شبکه سراسری برق کشور/ همکاری تاثیرگذار صنایع در مدیریت مصرف
پایداری شبکه سراسری برق کشور/ همکاری تاثیرگذار صنایع در مدیریت مصرف
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق، از پایداری شبکه سراسری و تامین برق مشترکان بدون اعمال خاموشی در بخش خانگی طی زمستان سال جاری خبر داد.

تقریرنیوز؛ مصطفی رجبی مشهدی گفت: از اواخر دی‌ماه با سرمای هوا به‌رغم مشکلاتی که در تامین سوخت نیروگاه‌ها اعمال شد، موفق شدیم این دوره را با تدابیر ویژه و هماهنگی و انسجام در بخش‌های مختلف صنعت برق پشت سر بگذاریم.
وی همکاری خوب وزارت صمت، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی گاز با صنعت برق را از نقاط قوت این دوره برشمرد و از مشارکت اثرگذار صنایع در کاهش مصرف برق قدردانی کرد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه مصرف برق در زمستان امسال مهار شده و رشد مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: این میزان کاهش، نتیجه اقدامات انجام شده از جمله تعدیل روشنایی معابر، تشدید نظارت بر مصارف ادارات، توقف فعالیت مراکز استخراج رمز ارز و همچنین مشارکت خوب و اثرگذار صنایع بزرگ و همچنین اجرای روش‌های مدیریت مصرف صحیح توسط مشترکان خانگی بوده است.
رجبی مشهدی تصریح کرد: مدیریت مصرف سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های حرارتی با استفاده از ظرفیت‌های شبکه سراسری سبب شده تا در حال حاضر تمامی صنایع در مدار تولید باشند.
وی در عین حال با تاکید بر این که همچنان نیازمند همراهی مشترکان در سراسر کشور هستیم، گفت: زمستان هنوز تمام نشده و پیش‌بینی‌های هواشناسی حاکی از استمرار سرما تا اسفند ماه است، بنابراین از همه هموطنان و مشترکان سراسر کشور درخواست داریم با مصرف بهینه گاز و برق، در تداوم این شرایط پایدار نقش آفرینی کنند.

  • منبع خبر : www.moe.gov.ir